Istotne informacje podczas wyboru kursu Alpinizmu Przemysłowego

Szukając kursu alpinizmu przemysłowego trzeba zwrócić uwagę na program szkoleniowy.

Co zawiera,  ile trwa wykład teoretyczny oraz co dowiemy się na takim wykładzie, z jakiego zakresu materiału  składa się kurs praktyczny i czy każde zagadnienie zostanie zrealizowane profesjonalnie .

O tym czy zostanie  zrealizowane profesjonalnie decyduje w głównej mierze to, jakie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie  ma osoba prowadząca kurs.

1. Wykład teoretyczny: to zazwyczaj zapoznanie z  przepisami prawa budowlanego zapoznanie z obowiązującymi normami, podstawy prawne dotyczące pracy na wysokości , zapoznanie ze sprzętem do pracy na wysokości oraz informacje  co powinno taki sprzęt charakteryzować , jak o niego dbać jakie posiada parametry wytrzymałościowe i czym różni się od sprzętu wspinaczkowego.

2. Kurs praktyczny: powinien być prowadzony odpowiednio do posiadanej wiedzy oraz umiejętności osób szkolących się. Dla osób dopiero zaczynających przygodę z Alpinizmem Przemysłowym, kurs musi odbyć się odbywać się od podstaw, tak aby dalsza część szkolenia nie stanowiła dla nich problemu. Dla grup specjalistycznych ( praca na dachach, słupach, budynkach, kominach itp.) kurs również powinien być odpowiednio dobrany i poprowadzony.

Dzięki temu każda osoba będzie przeszkolona odpowiednio do rodzaju wykonywanej pracy.

3. Kwalifikacje instruktora: :  każdy instruktor powinien być specjalistą w swojej dziedzinie a instruktor Alpinizmu Przemysłowego powinien posiadać także  instruktora wspinaczki skałkowej  co gwarantuje znajomość danej dziedziny od podstaw i daje wysoką  jakość szkolenia .

4. Sprzęt: ważnym jest, aby firma organizująca szkolenie zapewniała sprzęt. Dobrze, aby sprzęt ten był różnorodny, tak aby kursanci mieli możliwość praktycznego poznania jak największej ilości urządzeń wykorzystywanych do pracy na wysokości.

Print Friendly, PDF & Email
Na co zwracać uwagę decydując się na kurs Alpinizmu Przemysłowego